אודות קבוצת שמן תעשיות

ההיסטוריה מספרת

השנה – 1906, המקום – חיפה בארץ ישראל (פלסטינה).
החזון – הקמת מפעל לייצור שמן. האנשים – נחום וילבוש, שמואל פוזנר ונחום ארמן.

באותם ימים של משטר המנדט הבריטי זה היה נשמע כמעט דמיוני לגייס מיליון דולר להקמת מפעל לשמן, אך אותם עולים מרוסיה עברו את כל מכשולי הבירוקרטיה במדינה בשלטון זר והגשימו את אשר חלמו.
לימים הפך המפעל לשם דבר באזור חיפה ובישראל כולה. מייצור שמן זית מגפת, דרך יצור סבון ומוצרי קוסמטיקה וטיפוח, מרגרינה ושמנים מגרעיני צמחים שונים – סויה, חמניות, תירס, לפתית, דקלים ושמן זית על סוגיו השונים, ועוד שלל רחב ומגוון של מוצרים.
חלומו וחזונו של נחום וילבוש וחובבי ציון ממינסק שברוסיה הפך לאבן יסוד בכלכלה של ארץ ישראל עוד טרם הקמת המדינה ועד היום. במפעל בארץ, מאות עובדים, מניות בבורסה ולקוחות מובילי שווקים בארץ ובעולם.
חטיבת הסחר הינה חטיבה עסקית בשמן תעשיות בע"מ המתמחה באספקת חומרים לתעשיית המזון ולתעשיית הזנת בעלי חיים על סוגיו. חטיבת הסחר אחראית על ייבוא חומרי גלם ומכירת התוצרים של החברה. החטיבה מספקת שמנים איכותיים בצובר לתעשיית המזון בארץ, כוספאות ומוצרי מספוא אחרים לתעשיית הזנת בע"ח. החטיבה הוקמה כדי לתת מענה מקצועי ואיכותי לדרישות התעשייה שהתפתחה בארץ משנות החמישים ועד היום.
ואכן, ברבות השנים הפכה לספקית מובילה בתחומה בארץ בארבעה תחומי פעילות עיקריים:

מכירה ושיווק לתעשיית המזון בארץ – FOOD
לשמנים של שמן תעשיות בע"מ על סוגיהם השונים יש תפקיד מרכזי במזון שאנו אוכלים, ובעצם השמן נמצא במינונים שונים ברוב מוצרי המזון שאנו צורכים. חטיבת הסחר מקיימת קשרי מסחר ענפים עם הגופים המובילים במשק לייצור מזון ומגישה מארז שירות מקצועי וזמין לאספקת שמן באיכויות גבוהות.
שמה של שמן הולך לפניה כמותג מוביל ומקצועי לתעשייה המקצועית. די להביט במבט חטוף בלוגו של החברה כדי לקשרה עם עשרות מוצרים ומותגים נלווים שהם פרי פיתוח של שמן תעשיות.
חטיבת הסחר של שמן תעשיות בע"מ מובילה מהלכי שיתוף פעולה עם גופים מסחריים תעשייתיים שבמוצריהם יש שימוש בשמן, מהלכים אלו כוללים עבודות פיתוח משותפות כדי להגיע לייעול בשימושי השמנים של הלקוחות ובכך להגיע לאיכויות מוצרי מדף טובים יותר לטובת הצרכן. כחלק ממארז השירות ללקוח בחטיבת הסחר של שמן תעשיות, ניתן יעוץ מקצועי בהכוונה והתאמה לרכישת השמנים המתאימים בהתחשב בתנודות השווקים העולמיים.
מאז ולתמיד, לקוחותינו יכולים לספר לכם אודות איכויות השמן שלנו בדרך הטובה ביותר : שטראוס עלית, אסם, יונילבר, עוף טוב, טבעול, פילטונה, סטרקיס, ולכל שוק החטיפים למיניהם בארץ- בסה"כ כ – 100 לקוחות מתעשיית המזון.
בישראל ידוע כבר שנים כי שמני איכות זה שמן תעשיות בע"מ. היום, חטיבת הסחר של שמן תעשיות גאה להיות ספקית של כ- 40% משוק השמן לתעשיית המזון בארץ. וככלל החברה הינה היחידה בארץ שממתגת ומשווקת שמנים עם ערכים מוספים.

מכירה ושיווק לתעשיית מזון לבע"ח בארץ – כוספאות וגרעיני מספוא – FEED

בתהליך מיצוי גרעיני שמנים נוצר חומר יסוד עיקרי הנקרא "כוספא" (meal). חומר זה ובעיקר כוספת הסויה מהווה את מקור החלבון הגדול, העיקרי והאיכותי בעולם במזון בע"ח. חטיבת הסחר של שמן תעשיות משקיעה משאבים רבים במכירה ואספקה של כוספאות וגרעיני מספוא ללקוחותיה בכל רחבי הארץ תוך שימת דגש על שירות מקצועי, איכותי וזמין כיאה לחברה מובילה בתחום זה בארץ מזה שנים.
בין לקוחותינו: אמבר, מילובר, צמח, תדמיר, אמיר דגן, אסם הגליל, מכוני תערובת נוספים, מרכזי מזון, ארגוני קניות ורפתותברחבי הארץ, סה"כ כ- 200 לקוחות. היום, חטיבת הסחר של שמן תעשיות היא ספקית של כ – 40% משוק הכוספאות בארץ.

רכש ויבוא בצובר

חטיבת הסחר של שמן תעשיות משנעת בכל שנה מערכות יבוא של כ- 300 אלף טון גרעיני שמנים ומספוא מכל רחבי העולם: ארצות הברית, ברזיל, ארגנטינה, פרגוואי, מערב אירופה, רוסיה, אוקראינה ומדינות הים השחור. חטיבת הסחר של שמן תעשיות רכשה ידע רב בתחומי בקרת האיכות לחומרי הגלם מארצות המקור, ידע זה נצבר עם הניסיון רב השנים והתמקצעות החטיבה בתחומי רכש, יבוא ולוגיסטיקה בצוברים. מערכות הרכש שלנו עומדות בקשר ישיר עם מגדלים וקואופרטיבים בארצות המקור, מערך תקשורת זה מהווה יתרון ברור באבטחת האיכות של חומרי הגלם ובביצוע תהליכי ייצור יעילים, כמו כן התקשרות צמודה זו מאפשרת לנו לחזות מהלכים ומגמות בשווקים העולמיים של חומרי הגלם. לחטיבה פלטפורמה לוגיסטית אדירה בהובלה ימית של צוברים בתדירות וביעילות ללא מתחרים בהיקפיה בארץ. שמן תעשיות הינה חברה בהתאחדות GAFTA העולמית.
מחקר, פיתוח ואבטחת איכות
חטיבת הסחר של שמן תעשיות משקיעה משאבים רבים במחקר, פיתוח ואבטחת איכות כדי לעמוד בסטנדרטים בינלאומיים. השדרוג ברמת איכות מוצרינו בכל שנה הוא פרי מאומץ של מחקרים ופיתוחים שנובעים למוצרי מזון בריאים ומזינים יותר כמגמה עולמית מתפתחת. טכנולוג המזון הראשי בחברה נותן מענה לכל צרכי הלקוחות בעניין יישומים פונקציונאליים ופיתוח מוצרים מותאמים לפי חתכי ביקוש שונים.
שמן תעשיות פועלת כיום לפי התקנים הבינלאומיים המחמירים ביותר – ISO 9001:2000 ו – HACCP לאבטחת איכות הייצור והאריזה וכמובן לפי התקן הישראלי. מעבדות החברה עובדות לפי תקני AOCS והתקן הישראלי, ובהתאם להסכמי המסחר FOSFA ו – GAFTA. זאת ועוד כל מזונות בע"ח הם בפיקוח משרד החקלאות ובפיקוח משרד הבריאות.

שוק השמנים – אנחנו על המפה

שוק השמנים, הכוספאות וגרעיני המספוא בעולם הוא שוק מרתק ודינאמי. בעולם זה יש ענקי אספקת חומרים שמשנעים מיליוני טונות של חומרים לכל קצווי הגלובוס בכל רגע נתון.
אנו בחטיבת הסחר של שמן תעשיות בע"מ מחויבים לאמינות מוצרינו משנת 1906 עד היום ולעתיד לבוא.
היום, חטיבת הסחר מוערכת כספק המוביל והמשמעותי בקרב חברות בתעשיית המזון מובילות בשוק הישראלי. בגלל האיכות, המקצוענות, הזמינות ומערך השירות המשומן שלנו.

יעידו על כך כל הלקוחות שהתנסו במוצרינו:

שטראוס עלית, אסם, יונילבר, עוף טוב, טבעול, פילטונה, סטרקיסט, יוניבלר, אמבר, מילובר, צמח, תדמיר, עמיר דגן, אסם הגליל ועוד. כולם ככולם יודעים שבשמן תעשיות יש את השמן וחומרי המספוא הטובים והאיכותיים ביותר בישראל כמותג מוביל.
ובמשפט אחד לפי איתן שיינר – משנה למנכ"ל: " המוניטין וההערכה לשמן תעשיות בע"מ הם בזכות האיכות, השירות, הפיתוח והנאמנות ללא פשרות להם אנו מחויבים בכל דרך ".