מחקר פיתוח והבטחת איכות

המעבדה של שמן תעשיות בע"מ ממוקמת בלב העשייה והפעילות השוטפת של החברה. במסגרת פעילותה המעבדה בודקת איכויות של כלל חומרי הגלם שמגיעים למפעל דרך בדיקות איכות בשלבים שונים בתהליך, בדיקות איכות של המוצרים הסופיים ובדיקות חיי מדף של המוצרים. בהקמת המעבדה שמנו לנו למטרה להביא את חומרי הגלם והמוצרים השונים לרמות איכות ובקרה גבוהים לפי תקנים בינלאומיים, בנוסף למחקר ופיתוח תמידיים להם אנו נדרשים לפי דרישות השוק המתפתח והמגמות העולמיות והתקנים.

תהליכי הבטחת איכות ובקרה
כלל חומרי הגלם מגיעים בשלב הראשוני לבדיקות ולמיון בטרם סיווגם לייצור מוצרים.
חומרי הגלם בתצורת גרעינים – סויה וקנולה שהופכים בתהליך הפקה מבוקר לסוגי שמנים וכוספאות.

לאחר מיון ראשוני זה כל מוצר עובר סדרת בדיקות איכות ובקרה:
בדיקות איכות בשלב תהליך הייצור
בדיקות איכות בשלב ייצור המוצר הסופי
בדיקות איכות לאורך חיי המדף המקסימלי של המוצר

המעבדה פועלת לפי תקנים מחמירים של אבטחת איכות – 2000:ISO 9001 . בדיקות הבקרה מבוצעות לפי שיטות ותקני AOCS ובהתאם להוראות FOSFA ו- GAFTA העולמיות. כך, כל משלוח בדרכו ללקוח, כל המשאיות שנכנסת או יוצאת את מפעלנו עוברת בדיקות רבות ביום, בסה"כ כ – 100 בדיקות ביום.

פיתוח, בקרה, איכות
בפיתוח המעבדה הושקעו מאות אלפי דולרים וההשקעה השנתית בציוד עולה משנה לשנה. היום נחשבת המעבדה למובילה בתחומה ובין המשוכללות בארץ.
המעבדה מפתחת שיטות אנליטיות שונות לצורך בקרת איכות ע"י טכנולוגיות ייחודיות (חלקן אף ייחודיות בארץ) כדי לענות על צורכי הלקוחות. את תהליכי בקרת האיכות במעבדה ניתן לבצע בשתי דרכים עיקריות – דרך אחת היא ע"י מבדקים כימיים קפדניים בביצועם של צוות המעבדה המיומן או ע"י מכשור ביוטכנולוגי מתקדם.
לרשות לקוחותינו עומדים שורה של מכשירים דיגיטליים מובילים:
ה – NIR – מכשיר בעל שם עולמי לבדיקת איכות כוספאות. כל הפרמטרים הנדרשים לאבחון העמידה בדרישות איכות מחמירים מוגשים בשלושים שניות ברמות דיוק גבוהות. בדיקת הכוספאות הכימית, לשם השוואה אורכת כשש שעות וכללה רק חלק קטן מהפרמטרים הדרושים.
ה – HPLC הינו המכשיר לבדיקת רמות ויטמין E בשמנים. אנו במעבדת שמן תעשיות בע"מ פיתחנו שיטה בלעדית בשימוש במכשיר זה.
ה – GC – גז כרומוטוגרף, מכשיר מדויק ואמין לבדיקת איכות השמנים ופרופיל חומצות שומן.
אלו הם רק חלק מהמכשירים במעבדת האיכות של שמן תעשיות בע"מ, בנוסף לבדיקות הכימיות, אנו מקבלים תמונה מדויקת ומבוקרת לאיכויות חומרים.

מעבדה בשירות הלקוחות
צוות הפיתוח ומעבדת שמן תעשיות בע"מ מפתחים מוצרים בשת"פ עם לקוחותיה. מוצרים שבנויים לפי פרמטרים ומידות המותאמים לדרישות הלקוח תוך עמידה בתקנים ובדרישות הישראלים והבינ"ל. זאת ועוד בתהליך הפיתוח מבוצעים ניסויי מעבדה בשיתוף עם לקוחותינו במוצרים הסופיים שלהם במטרה לשפר אותם בהתאם לדרישותיהם של הלקוחות.
אנו עומדים בקשר מתמיד מול לקוחותינו לצורך קבלת היזון חוזר על איכות מוצרינו ולבקרה על רמת שביעות הרצון בנושאים שונים: שירות, זמינות, מחיר, וכמובן איכות.
צוות המעבדה ואבטחת האיכות מורכב מאנשי מקצוע ומהנדסי מזון וכימיה מובילים בתחומם, מהנדסי איכות, עורכי מבדקים פנימיים. כולם ככולם דואגים לשיפור מתמיד של רמת האיכות והשירות ע"י מבדקים פנימיים וחיצוניים כדי לשמר את מחייבות האיכות והאפקטיביות עליה חתומה חברת שמן תעשיות בע"מ.
מנהל המעבדה והבטחת איכות הינו אסף עובדיה בעל תואר Bsc בהנדסת מזון וביוטכנולוגיה.